Bereme je všude sebou a jsou pro nás nepostradatelní. Po stránce údržby si všímáme snad jen displeje a každodenně je nabíjíme. Samozřejmě hovoříme o noteboocích, které se nejen v posledních letech staly neodmyslitelnou součástí našich pracovních a mnohdy i osobních životů. Stejně jako každé jiné zařízení mají své požadavky na provoz a existuje spousta zásad, jimiž můžeme prodloužit životnost.

V posledních letech se z notebooků a počítačů všeobecně stává spotřební zboží. Nemusí tomu ale tak být nevyhnutelně. Pokud se o notebook dobře staráte a udržujete jej v čistotě, popřípadě pravidelně necháte čistit, jeho životnost se může zdvojnásobit.

Ale jak čistit? Na internetu můžete najít spoustu návodů, jak na domácí čištění, vyfoukávání, použití vysavače a podobně. Tyto postupy moc nedoporučujeme, protože ne všechny jsou správné a mají spíš opačný efekt. Konkrétně takové přiložení vysavače k notebooku už poškodilo nejeden ventilátor a výměna nepatří k nejlevnějším.

Doporučujeme kontaktovat profesionální servis, investovat pár stokorun, které se Vám velmi rychle vrátí. A to tak, že notebooku se dostane přesně toho, co potřebuje a nikdo Vám jej nepoškodí. Správný servisní zásah je takový, že notebook se kompletně rozebere, vyčistí se jednotlivé části a v případě nutnosti se vymění teplovodivé pasty (na procesoru, grafickém čipu aj.). Nový notebook standardně dosahuje ve vnitřních prostorách 50° C, zhruba po ročním pravidelném používání se tyto teploty mohou zvýšit až na 80° C. A to rozhodně není dobré. Je potřeba notebook vyčistit a vrátit tyto teploty na hodnoty původní.

Jak čistíme notebooky my? Vyberte si jeden z našich přednastavených servisních balíčků ZDE