Počítač patří mezi zařízení, bez kterého se moderní člověk neobejde. Ať již se jedná o práci, zábavu nebo brouzdání po internetu, zvykli jsme si, že počítač máme neustále po ruce, stal se naším praktickým pomocníkem, bez kterého si to dnes umí představit už málokdo.

Avšak všechno má svoji životnost. Ani počítač nevydrží navždy. Možná, že se i vám po několika letech zdá, že počítač už nesplňuje plně to, co byste od něho očekávali. Například je pomalý nebo na něm třeba nerozjedete hardwarově náročnější program, případně si chcete zahrát novou hru a ne a ne ji spustit. V takových případech vážně zauvažujete nad pořízením výkonnějšího stroje. Nabízí se dvě základní možnosti: Pořídit buď počítač úplně nový, nebo repasovaný.

Nejvhodnější řešení

Co je ve vašem případě nejlepším řešením? Bude to repasovaný počítač, repasovaný notebook nebo spíše nový počítač? Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Je to různé, případ od případu.

Důležité je si uvědomit, že nový počítač přinese nejnovější trendy v oblasti IT, avšak kolikrát je poměrně drahý. Někdy skutečně plně dostačuje repasovaný počítač, který obvykle nepředstavuje žádnou druhou třídu.

Kvalita a záruka

Repasované počítače velmi často uspokojí vaše nároky, jedná se o stroje, které jsou staré třeba jen dva či tři roky. Pro běžného uživatele plně dostačují a můžete je získat za polovinu ceny, se kterou by bylo třeba počítat při pořizování nového.

Co se týká hardwarového vybavení, nebudete nikterak zklamáni. Jedná se totiž zpravidla o počítače, které se vyráběly ve velkých sériích, jsou to osvědčené modely, které se těšily vysoké poptávce a oblibě. Navíc i na repasovaný počítač získáte jednoletou záruku.

Je na každém z vás, pro jaký se nakonec rozhodnete počítač, v každém případě pokud patříte mezi běžné uživatele, je nový počítač často více méně zbytečností!