Facebook slouží vedle socializace lidí také k jejich pobavení. V jeho databázi se nachází tisíce různých her a spousta dalších se šíří jako řetězové zprávy mezi uživateli. A právě jedna taková hra, která se začala šířit teprve před pár dny, může být velmi nebezpečná. 

Zmiňovaná hra dostala název „72“. V podstatě v ní jde pouze o to, abyste se po doručení příslušné zprávy ztratili z domu na 12, 24, či 72 hodin a nikomu přitom nic neřekli. Na první pohled docela neškodná řetězovka, kterých jsme tu měli už stovky. Jenže představte si, co se stane, když zprávu obdrží malé dítě.

První případy nesmyslného zmizení malých dětí byly ohlášeny ve Francii. Zde se některé ratolesti ztratily dokonce na zmiňovaných 72 hodin, takže po nich bylo vyhlášeno klasické pátrání a rodiče byli strachy mrtví. Další případy zmizení malých dětí kvůli hře 72 jsou však čerstvě hlášeny i v sousedním Německu, takže je možná jen otázkou času, kdy se něco takového rozeběhne i u nás v České republice.

Samozřejmě, abyste problému s dětmi předcházeli, vždy je dobré s nimi všechno probrat a na nesmyslnost některých věcí upozornit.

zdroj: svetaplikaci.tyden.cz